Najpopularniejsi ludzie fitnessu w Polsce

  • martyna 

Kiedy bycie fit stało się modne cała branża zaczęła się gwałtownie rozwijać. Z dnia na dzień pojawiło się coraz więcej trenerów, którzy docierają do ogromnej rzeszy ludzi poprzez serwisy społecznościowe. Bywa, że te osoby mają niesamowity wpływ na społeczeństwo, a dziesiątki tysięcy „młodych adeptów” ćwiczy przy użyciu planów treningowych oraz stosuje się do diety wskazanej przez trenera.

W Polsce od wielu lat na szczycie są dwie osoby: Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Panie te przyczyniły się do zmiany życia olbrzymiej liczby Polek. Przedstawiają rozwiązania dla niemal wszystkich problemów, z którymi borykają się dzisiejsze kobiety, pragnące wyglądać jak najlepiej. Obecnie panujący kult ciała sprawia, że pozbycie się fałdki tłuszczu na udach staje się jednym z głównych celów. Dlatego trenerki „społecznościowe” stały się tym, czego potrzebuje dzisiejszy świat. Instruktorki w prosty sposób przedstawiają plany treningowe i dietetyczne, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ewa Chodakowska

Urodzona w Sanoku w 1982 Ewa bardzo długo i ciężko pracowała na tytuł „Królowej fitnessu”, który został jej nieoficjalnie nadany przez pewną redakcję. Podczas pobytu w Grecji poznała trenera personalnego Lefterisa Kavoukisa, który zaszczepił w niej miłość do fitnessu. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych Polek, a do jej zasług można zaliczyć odchudzenie dziesiątek tysięcy Polaków. Można ją nazwać człowiekiem instytucją. Codziennie publikuje wpisy na temat treningów i żywienia. Posiada pismo i telewizję internetową, których tematami przewodnimi są treningi i zdrowe odżywianie się. Jej imieniem jest sygnowana cała linia produktów spożywczych, które maja wspomagać osoby ćwiczące. Wydała wiele książek i płyt DVD ze specjalnymi, przystępnymi dla każdego treningami. W tej chwili na Instagramie śledzi ją ponad 1,5 miliona osób, co czyni ją jedną z najbardziej wpływowych osób na portalach społecznościowych w Polsce.

Anna Lewandowska

Urodzona w Łodzi w 1988 roku. Już jako nastolatka zaczęła swoją karierę sportową, a w wieku 13 lat zapisała się do KK Pruszków na zajęcia z karate. W tym sporcie zdobyła łącznie 38 medali na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Ukończyła także Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2013 roku rozpoczęła swoją działalność internetową pod tytułem Healthy Plan by Ann, gdzie zdobyła rzesze fanów dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia, treningów, czy diety. Jej małżeństwo z polskim piłkarzem – Robertem Lewandowskim, sprawiło, że jej popularność wzrosła jeszcze bardziej, co pozwoliło jej rozwinąć skrzydła i dotrzeć do ogromnej ilości osób, potrzebujących pomocy w temacie zdrowego trybu życia. Na swoim koncie ma kilka książek i DVD o byciu fit, a także poradnik dla młodych mam „Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy”. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 2 miliony użytkowników.

ku 13 lat zapisała się do KK Pruszków na zajęcia z karate. W tym sporcie zdobyła łącznie 38 medali na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Ukończyła także Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2013 roku rozpoczęła swoją działalność internetową pod tytułem Healthy Plan by Ann, gdzie zdobyła rzesze fanów dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia, treningów, czy diety. Jej małżeństwo z polskim piłkarzem – Robertem Lewandowskim, sprawiło, że jej popularność wzrosła jeszcze bardziej, co pozwoliło jej rozwinąć skrzydła i dotrzeć do ogromnej ilości osób, potrzebujących pomocy w temacie zdrowego trybu życia. Na swoim koncie ma kilka książek i DVD o byciu fit, a także poradnik dla młodych mam „Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy”. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 2 miliony użytkowników.