Najpopularniejsi kulturyści

  • martyna 

Arnold Schwarzenegger

W kulturystyce osiągnął w swoich kategoriach wszystko. W latach 1970 – 1980 siedmiokrotnie zwyciężał w najbardziej prestiżowych zawodach – Mr. Olympia. Symbol kulturystyki, przez wielu uważany za niedościgniony wzór. To dzięki niemu ten sport stał się o wiele bardziej popularny.

Frank Zane

W latach 1977 – 1980 zdobył trzy razy tytuł zwycięzcy na Mr. Olympia. Jest jedną z trzech osób, które pokonały Arnolda Schwarzeneggera na zawodowej scenie kulturystycznej. Pomimo stosunkowo małej masy (poniżej 100 kg), mógł konkurować z o wiele większymi zawodnikami. W dużej mierze skupiał się nie tylko na samej masie mięśniowej, ale także na estetyce i symetrii. Do dzisiaj jest wzorem dla każdego kulturysty, startującego w kulturystyce klasycznej.

Ronnie Coleman

W latach 1998 – 2005 wygrał osiem razy z rzędu mistrzostwa Mr. Olympia. Dzięki swoim ogromnym rozmiarom (poza sezonem ważył nawet ponad 140 kg przy wzroście 180 cm) do dzisiaj przez wielu jest uważany za najlepszego kulturystę wszech czasów.

Dorian Yates

Sześciokrotny zwycięzca Mr. Olympia 1992 – 1997. Bardzo popularny zawodnik, który do dzisiaj jest przytaczany jako jeden z najlepszych kulturystów wszech czasów obok największych sław. Po kontuzji tricepsu musiał zakończyć swoją karierę. W sezonie przy wzroście 178 cm osiągnął 123 kg masy.